Autor Wiadomość
mao303
PostWysłany: Pon 14:07, 31 Lip 2006    Temat postu:

....niestety chemia, materjałoznastwo i inne takie (nie)potrzebne przedmioty sa przed wyborem specjalości czyli dla mass....

Całe szczęście, że test z chemi cudem zaliczyłem, bo moja edukacja zaczeła i zakończyła się na poziomie szk. podstawowej (laborkę była git, Matynia wpożo i nauczył mnie jak się drinki dobre robi - alkohol do soku, podobnie jak kwas do wody Idea Wink
wesoly
PostWysłany: Pon 13:33, 31 Lip 2006    Temat postu:

To jakie przedmioty będą potrzebne, a jakie mniej w pracy po studiach zależy od specjalnosc jaką wybrał student. Przyznam że "Materiały" automatykowi moga nie być potrzebe ale innemu sie przydadzą.

Co do chemi to na naszym wydziale chemia jest na poziomie liceum o czym informował na pierwszym, wykładzie prof. Matynia... Tyle, że w liceum nie było laborek..
Administrator
PostWysłany: Nie 14:33, 30 Lip 2006    Temat postu:

mao303 napisał:
Może bym się sprżył, aby wywalczyć indiwidualny tok nauczania żeby nie uczyć się niepotrzebnych bzdetów np. Metaloznastwo

p.s.
kur... po co automatykowi wiedza na temat stopu żelaza (ferryt,austenit....) Laughing

Co fakt to fakt, zgadzam się, że indywidualny tok to byłoby świetne rozwiązanie. No nic - za późno.
Po przeżyciach ostatnich tygodni dochodzę do wniosku, że wiedza wyniesiona z kursów chemia i materiałoznawstwo okazuje się po studiach przydatna, może niewielka część, ale jednak.
mao303
PostWysłany: Wto 12:18, 25 Lip 2006    Temat postu:

Wybrałbym jeszcze raz ME, ale inczej bym to wszystko rozegrał (strategia na studiach jest ważniejsza niż wiedza:). Może bym się sprżył, aby wywalczyć indiwidualny tok nauczania żeby nie uczyć się niepotrzebnych bzdetów np. Metaloznastwo

p.s.
kur... po co automatykowi wiedza na temat stopu żelaza (ferryt,austenit....) Laughing
mao303
PostWysłany: Wto 12:12, 25 Lip 2006    Temat postu:

Cze!

Nie znam obecnego programu nauczania, ale 4 lata temu to piersze 3 semestry były bardzo podobne (1,5 roku) na obu wydziałach- mechaniki tip.
Na kolejnych latach widać zupełnie inny profil obu wydziałów. Wszystko zależy co chciałbyś robić w przyszłości i jakie masz dotychczasowe wykrzałcenie i zainteresowania.

Wydział Mech-En jest bardzieł "ogólny", przez co jest troszke więcej materjału (dużo zależy od prowadzącego kurs Smile, ale za to wykrztałcenie jest bardziej elastyczne na rynku (choć tkwi tu niebezpieczeństwo tego, że jestem do wszystkiego, czyli do niczego-bedziesz musiał sam zadbać w czym będziesz mistrzem w ciągu 5 lat studiów i 2-3 lat po studiach Wink

Jeżeli bardzo lubisz rysunek techniczny to na wydz mechanicznym będziesz miał go przez 5 lat w różnej formie (np projektowanie w CATi) i zostaniesz projektantem np od podwozi autobusów.


reasumując:
Wszystko zależy od tego co cię kręci i na czym ci zależy. napisz.

Idea
gall anonim
PostWysłany: Sob 13:12, 22 Lip 2006    Temat postu:

Ja studiuje na Mech-Energ i jestem bardzo zadowolonny.Mechniczny jest dorbym wydzialem,ale moim zdaniem u nas sa ciekawsze kierunki dyplomowania.
Mart
PostWysłany: Pią 21:56, 21 Lip 2006    Temat postu:

Yocco napisał:
i tu i tu zależy kto prowadzi zajęcia Wink


ale to chyba wszędzie tak jest, niestety Mad
Administrator
PostWysłany: Pią 13:51, 21 Lip 2006    Temat postu:

Jeżeli nie zależy Ci szczególnie na żadnej ze specjalności dostępnych na kierunku MiBM na Wydziale Mech-Energ, to wybierz Wydział Mechaniczny Very Happy .
Jeżeli zamierzasz być ponadprzeciętnym studentem, to kieruj się tym, jakie instytuty wchodzą w skład danego wydziału i jakie zakłady tworzą dany instytut. To powinno Cię naprowadzić na odpowiednią drogę. Dodatkowo zerknij na działalność kół naukowych.
Jednak jeżeli zależy Ci głównie na tym, aby jak najmniejszym wysiłkiem uzyskać tytuł mgr inż./inż., to ciężko określić na którym wydziale MiBM jest prostsza, wszystko zależy od tego, kto prowadzi dany kurs. Czasem się zdarza, że my mamy kursy prowadzone przez pracowników Wydziału Mechanicznego i odwrotnie.
grn1
PostWysłany: Śro 20:29, 19 Lip 2006    Temat postu:

Chyba wybrałbym Mechaniczny (AiR), ale to tylko gdybanie.
st. jimmy
PostWysłany: Śro 18:18, 19 Lip 2006    Temat postu: mechanika i budowa maszyn

Cześć!

Waham się między Mechaniką i Budową Maszyn na Wydziale MECHANICZNYM, a Wydzialem MECHANICZNO-ENERGETYCZNYM.

Jaka jest między nimi różnica, w programie widać małą różnicę, ale jak to jest kiedy studiuje się na codzień ? Widać też, że progi są zawsze wyższe na Wydziale Mechanicznym...

co myślicie ? czy będąc już na Politechnice jakiś czas, wybralibyście jeszcze jeden raz Mechaniczno-Energetyczny ?

xD

Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin